IBX

Czym jest IBX System?

Piękne i zadbane paznokcie to marzenie każdej kobiety. Zabiegi upiększające paznokcie, mimo, że zrobione z największą starannością, niestety nie gwarantują, że płytka pozostanie w pełni zdrowa. Każdy zabieg malowania działa osłabiająco na płytkę, szczególnie przy manicurze długotrwałym (takim jak żel czy hybryda). Wraz z kolejnymi zabiegami, paznokcie mogą stawać się osłabione. Na jakość naszych paznokci może mieć wpływ również stan naszego zdrowia, czynniki zewnętrzne oraz stosowanie różnych detergentów.

IBX System to rewolucyjny i opatentowany system odbudowy paznokcia, który jako jedyny na świecie przenika do wnętrza paznokcia dzięki czemu wzmacnia go od środka. Jest to zabieg dwuczęściowy. Pierwsza cześć zabiegu to produkt o naturalnym składzie zawierający olej z awokado i jojoba. Jest to bomba witaminowa, która nawilża, odżywia i stymuluje wzrost zdrowych paznokci. Produkt jest traktowany jako baza pod różnego rodzaju stylizacje żelowe, akrylowe i hybrydowe. Druga część zabiegu odbudowuje osłabione paznokcie poprzez spajanie górnych warstw płytki co zapobiega łamaniu się, kruszeniu oraz łuszczeniu płytki. Paznokcie są wzmocnione, dzięki czemu szybciej rosną, mają piękny połysk i naturalny kolor. Płytka zyskuje barierę ochronną, która chroni przed szkodliwym działaniem wody, środków chemicznych oraz zmianą temperatur.

Jak wygląda zabieg IBX System?

Najpierw na paznokieć, tak jak lakier, nakłada się specjalny preparat, który – aktywowany ciepłem – penetruje płytkę. Zawarte w nim związki chemiczne o małej masie cząsteczkowej (monomery) łączą w polimery, czyli makrocząsteczkowe związki charakteryzujące się dużą wytrzymałością mechaniczną. Ostatnim etapem manicure’u IBX System jest utwardzenie płytki paznokcia światłem UV.

Zaraz po zabiegu można pomalować paznokcie lakierem. IBX System nie wyklucza manicure’u hybrydowego czy żelowego.

IBX System powtarza się co 7, 14 lub 21 dni. Częstotliwość ustalana jest indywidualnie, w zależności od stanu płytki paznokcia i kolejnej pielęgnacji. IBX to zabieg całoroczny. To idealne rozwiązanie dla Pań, które chcą cieszyć się zdrowymi paznokciami i kolorem jednocześnie. IBX może być wykonywany już od 12 roku życia. Wspomaga on płytkę paznokcia w całkowicie bezpieczny sposób. Nie ma żadnych przeciwskazań do jego stosowania.